Czas festiwali. Gdzie warto się wybrać w 2017?

Zbliżają się wakacje, a więc czas najlepszych koncertów i festiwali. Ja w tym roku obskoczę na pewno więcej niż jeden – zobaczcie jakie i gdzie warto się wybrać. Najniższe ceny, najlepsze zespoły i najfajniejsza atmosfera. Zdziwicie się, że nie mówię o Woodstocku!

Podczas gdy wszystkich moich rówieśników, starszych i młodszych, studentów i ludzi pracujących ciągnie na największy festiwal w Polsce, czyli Woodstock, ja wybieram te mniejsze wydarzenia. Należę do osób, które cierpią na gawiedziowstręt, dzikie tłumy gapiów wzbudzają we mnie odruch wymiotny, więc wybieram raczej te spokojniejsze koncerty i festiwale. O niektórych pewnie nie słyszeliście, a na wielu z nich występują niesamowite gwiazdy sceny rockowej!

Czad Festiwal

źródło: http://www.czadfestiwal.pl/, fot I Shoot Raw

Czad Festiwal, czyli festiwal rockowy w Straszęcinie koło Dębicy to po prostu jeden wielki czad! W tym roku odbywa się 23-27 sierpnia, czyli idealne zakończenie wakacji. Ostatnie dwa lata przyciągnęły niesamowite zespoły, a piąta edycja, która wypada w tym roku zapowiada się fenomenalnie! Organizatorzy zaplanowali dla nas aż 5 dni koncertów, podczas których zagrają takie zespoły jak The Offspring, Billy Talent, Bastille, Epica, One Ok Rock, Anti Flag i Alestorm. Spośród polskich wykonawców możemy wyróżnić, np. Coma, Hunter, Lady Pank, czy Agnieszka Chylińska. Ale to jeszcze nie wszystko! W line-upie jest jeszcze sporo luk, więc możemy jeszcze oczekiwać sporo ciekawych zespołów.

Bilety nie należą do najtańszych, ale biorąc pod uwagę zespoły, to że festiwal trwa 5 dni i atmosferę – naprawdę warto! Karnet kupimy za 299 złotych, a bilet jednodniowy za 159 złotych. Pole namiotowe za cały festiwal kosztuje 59 złotych.

https://ekoalternatywa.com.pl/10-rzeczy-na-festiwal/

Na Czadzie byłam dwa lata temu i powiem Wam, że jest to totalne zadupie. Słaby dojazd – jedynie autem, a autem do miasteczka też ciężko wjechać. Jest Biedronka, więc można się odpowiednio zaopatrzyć, a najeść można się przy stoiskach mieszkańców za grosze – lane piwko po 3,50 zł i kiełbaska po 5. Festiwal zorganizowany świetnie – strefa chillu z piwem, leżakami i kinem plenerowym dostępna jest dla mieszkańców pola namiotowego od rana. Podczas edycji w 2015 roku były dwie spore sceny, gdzie zespoły grały na zakładkę – nie nakładały się, a fani nie musieli znudzeni czekać aż zespół się rozstawi.

Polecam ten festiwal, ja w tym roku będę! Więcej o festiwalu przeczytacie tutaj.

Cieszanów Rock Festiwal

Źródło: http://www.cieszanowrockfestiwal.pl/

Cieszanów to urokliwa miejscowość prawie w Bieszczadach (więc to już pierwszy powód żeby tam pojechać!). Bardzo fajnie zorganizowany, z dojazdem nie ma tragedii, a miasto jest siedzibą powiatu, więc znajdziemy tu normalne sklepy, Biedronki, Lidle i takie tam, ale też lokalne sklepy, w których możemy zdobyć wino… „Wino”!

Pole namiotowe zlokalizowane jest na terenie szkoły, gdzie jest też stołówka, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowują pyszne dania za grosze. Piwko na polu kupimy za 3,50 zł, więc można spokojnie spędzić tam czas aż do rozpoczęcia koncertów.

JAK SIĘ UBRAĆ NA JUWENALIA?

W tym roku na Cieszanowie wystąpią głównie polskie gwiazdy, czyli Pidżama Porno, Jelonek, happysad, Organek, czy Bednarek. Co roku jest cykl koncertów „3x”, w ubiegłych latach było 3x Kazik, czy 3x Pablopavo, w tym roku odbędzie się seria 3x Waglewski. Artyści pokazują się w 3 formacjach i dają 3 pełne koncerty podczas festiwalu.

Festiwal potrwa w dniach 17-20 sierpnia. Bilety na Cieszanów kosztują 130 zł, a wejście jednodniowe – 60 złotych. Do tego musimy dorzucić 4 dyszki na pole namiotowe. Więcej tutaj.

Naturalnie Mazury Festiwal

Festiwal w Węgorzewie przechodził swoje wzloty i upadki, przed paroma laty, był to festiwal, na który przyjeżdżały wielkie gwiazdy, ale po dwóch odwołanych edycjach i zmianie nazwy – trochę się zmieniło. Tak czy siak, wciąż jest to świetny festiwal. Nie gości już znanych zespołów, bardziej przypomina juwenaliowy line-up, ale przyciąga niewielkie tłumy, przez co można zawrzeć fajne znajomości i w spokoju posłuchać muzyki na żywo.

W tym roku Naturalnie Mazury Festiwal odbywa się 7-9 lipca, a podczas koncertów zagrają Kult, T.Love, Farben Lehre, Organek, czy Luxtorpeda. Bilety to absolutna taniocha, bo karnet kosztuje 90 złotych, a jednodniowy 50 zł. Pole namiotowe jest zazwyczaj za darmo i w kameralnym gronie – w zeszłym roku było 7 namiotów 🙂

Węgorzewo to świetny powód, by pojechać na Mazury. Stamtąd już nie tak daleko do Piramidy w Rapie, czy wiaduktów w Stańczykach. Przy okazji można przepłynąć kanałem do Giżycka, no i plażować nad jeziorem! Bardzo polecam ten festiwal! Więcej przeczytacie tutaj.


A Wy na jaki festiwal się wybieracie? Byliście na którymś z tych?

 

zdjęcia Mikołaj Czaja Czajkowski

Ramoneska – Zaful | Sukienka – Dresslink | Buty – Altercore | Kapelusz – House | Okulary – Rosegal | Plecak – Rockmetalshop

Ubierz się podobnie


Zobacz również

Skomentuj