Instatipy czyli porady dotyczące Insta Stories! Wspomnienia na Instagramie, udostępnianie kilku odpowiedzi na raz i dodawanie więcej niż 1 stories!

Instagram to aplikacja, którą chyba każdy ma na swoim telefonie. Codziennie udostępniamy tam setki zdjęć i nagrań, przeglądamy zdjęcia swoich znajomych i sprawdzamy co u znanych influencerów. Ale Instagram jest też jedną wielką zagadką i dla niektórych pewne funkcje są jeszcze nieznane. Szczególnie jeśli chodzi o insta stories, które choć już jest z nami od ponad 3 lat, to wciąż jego możliwości nie są dla wszystkich odkryte! Zobaczcie proste instatips, o które często mnie pytacie!

Jak dodać więcej niż jedno zdjęcie do relacji Insta Stories?

To może wydawać się głupie pytanie, ale otrzymuję naprawdę multum takich zapytań, a też napotkałam na takie zapytania na grupach socialmediowych. Bo wszystkim wydaje się, że mogą dodać zdjęcie/film tylko jak jest niebieski plusik przy zdjęciu profilowym. A to jest takie zachęcenie Instagrama do dodaniu jakiejś relacji dziennej… Natomiast możemy dodawać dowolną ilość zdjęć i filmów do Insta Stories! Wystarczy na stronie „głównej” kliknąć ikonkę aparaciku lub plusika w lewym górnym rogu. Drugim rozwiązaniem jest – również na stronie głównej – przesunięcie palcem od lewej do prawej. W ten sposób można dodać kolejne zdjęcia do relacji.

Jak zrobić screena Stories bez ikon instagramowych

Przeglądając relacje na Instagramie wyświetla nam się nazwa użytkownika, data publikacji oraz ikony udostępniania. Czasami jest to śmieszny mem, czasem chcemy zrobić screena własnej relacji, więc nie chcemy żeby były tam zbędne znaczki. Rozwiązanie jest proste – wystarczy przytrzymać jednym palcem na ekranie, a drugą ręką zrobić screena. Ta czynność sprawdzi się też wtedy, gdy chcemy przeczytać tekst na stories albo obejrzeć zdjęcie przez dłuższy czas – w taki sposób możemy je właśnie „zatrzymać”.

Jak udostępnić post na Insta Stories?

Instagram od jakiegoś czasu pozwala nam na udostępnianie dowolnych instagramowych zdjęć w swoich storiesach. Mogą to być nasze zdjęcia albo zdjęcia followersów lub nawet osób, których nie obserwujemy. Wyjątkiem są konta prywatne – z tych niestety nie możemy udostępniać. Wystarczy, że zrobicie tak jak na animacji poniżej:

Czy da się udostępniać cudze relacje?

Niestety da się tylko jeśli dana osoba nas oznaczyła na stories. Rozwiązaniem jest zrobienie screena (tak jak pisałam wyżej) i udostępnienie tego jako zdjęcie. Ale nie zapomnijcie oznaczyć autora!

Jak udostępnić wspomnienia na Instagramie?

Na Facebooku codziennie otrzymujemy powiadomienia „Masz wspomnienia z tego dnia”. Dzięki temu możemy sprawdzić co robiliśmy np. 5 lat temu! Instagram też niedawno uruchomił taką funkcję, ale w powiadomieniach wyskakuje bardzo rzadko. Jest natomiast ukryta w… archiwum! Wystarczy, że na swoim profilu klikniecie te trzy kreseczki w prawym górnym rogu, a następnie „Zarchiwizuj” i „Archiwum Relacji”, a niżej będzie Wasze wspomnienie z tego dnia – post lub Stories. Oczywiście możemy to udostępnić do swojej relacji!

Jak udostępnić w jednym stories więcej niż jedną odpowiedź z naklejki „pytania”

Czasami zadajemy obserwatorom jakieś pytanie i otrzymujemy masę odpowiedzi. Po co zasypywać ich potem spamem udostępniając każdą oddzielnie, jak można zrobić to na jednej fotce! Wystarczy, że klikniemy „udostępnij odpowiedź”, dodamy tło w postaci zdjęcia (przesuwając palcem w górę). Następnie ustawiamy odpowiedź w wybranym miejscu i robimy screena (tak jak pisałam wyżej!) lub po prostu zapisujemy zdjęcie. Następnie wybieramy kolejną odpowiedź, udostępniamy i z galerii wybieramy wcześniej zrobiony screen. I tak dalej i tak dalej. Dzięki temu mamy ładnie ułożone odpowiedzi na tle jednego zdjęcia!

Dajcie koniecznie znać, czy macie jeszcze jakieś pytania odnośnie Instagrama i Insta Stories!

Zobacz również

3 Comments

  1. Marcelina

    Super wpis! Dzięki wielkie 😉 Ja to jestem noga z Instai czas to zmienić! I to jak najszybciej 🙂

  2. 10+ koncertowych instaplansz na Instagram Stories • Ola Brzeska

    […] Instatipy czyli porady dotyczące Insta Stories! Wspomnienia na Instagramie, udostępnianie kilku od… […]

Skomentuj