JAK SIĘ UBRAĆ NA JUWENALIA?

Już za chwilę wakacje, czyli koncerty i festiwale, ale jeszcze w maju ostatnie Juwenalia, czyli muzyczne święto wszystkich studentów! Jak się ubrać na Juwenalia? Na co się zdecydować? Jakie elementy ubioru będą najlepsze? Kilka porad ode mnie wraz z propozycją stylizacji.

Mamy połowę maja, czyli połowa Juwenaliów za nami, ale już w piątek zaczynają się Juwenalia na warszawskiej Agrykoli. W ramach Juwenaliów UKSW, 26 maja, wystąpią Organek, Fiszemade Tworzywo, Kękę, Lemon i Wszyscy Byliśmy Harcerzami, a dzień później odbędzie się impreza studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Na jUWenaliach zagra dla nas Futurelight, Sitek, The Dumplings, Taco Hemingway i OSTR. A już na początku czerwca widzimy się na Ursynaliach, by posłuchać Eneja, Farben Lehre i Cleo!

Dotychczas odbyły się według mnie najlepsze koncerty, szczególnie podczas jUWenaliów na kampusie głównym oraz Juwenaliów PW i to na tych ostatnich zawitałam ostatnio, by posłuchać m.in Happysadu i Kultu.


🇬🇧 Juwenalia is „an annual higher education students’ holiday in Poland, usually celebrated in May, before the summer exams, sometimes also at the beginning of June” – as Wikipedia says. There is also a lot of great concerts and parties at Juwenalia time. This year we’ve already had some great concerts of Polish artists but we still have a few ahead. 

Juwenalia is usually open air concerts so we can feel some summer festival vibes. It’s great time to try on your outfits to a concert, but it’s not that hot, so we can wear a bit more clothes than in the summer.

juwenalia uw

Jak się ubrać na juwenalia?

Juwenalia to fajne plenerowe koncerty, na których możemy poeksperymentować trochę modą przed festiwalami letnimi. Nie ma jeszcze aż takich upałów, więc możemy założyć na siebie nieco więcej.

Pamiętajmy, by ubrać się komfortowo, ale też odpowiednio do koncertu i do tego, co chcemy na nim robić. Idziesz w tłum – załóż glany, martensy, creepersy, lub inne „grubsze buty”, najlepiej skórzane – Twoje palce będą bezpieczniejsze. A jeśli planujesz stać z boku albo cieszyć się piwkiem na świeżym powietrzu – śmiało możesz założyć nawet sandałki (choć nie polecam).

Ja w tym roku, zdecydowałam się na wygodne trampki ze świecącą podeszwą – zrobiłam nimi furorę! Przede wszystkim ułatwiało to znalezienie mnie, gdy rozdzieliliśmy się ze znajomymi, dobrze widziałam wszystko w toi toiu i wszyscy pytali mnie skąd je mam. Jest to bardzo spoko rozwiązanie – polecam!


🇬🇧 What to wear to the rock concert? It’s easy – if you are going to the crowd, wear leather boots, creepers or martens – your toes will be safe! But if you just want to drink beer open air – you can wear even sandals (but I don’t recommend that)

This year I decided to wear led shoes and it was a good decision! Thankfully my friends can find me easier in the crowd and everyone was asking me „where did I get them?!”. It’s great solution for a concert – you should try it!

Zdjęcia: Mikołaj Czaja Czajkowski

Spódniczko-spodenki?!

Wyjątkowo, bo zazwyczaj zakładam spodnie, założyłam spódniczkę. Ale akurat ta sprawdza się na takie eventy, bo w środku ma jakby szorty, więc mogę spokojnie robić szpagat i nikt nie zobaczy moich gaci. Wykonana z eko skóry, wiązana sznureczkiem, z boku zapinana na suwak. Zamówiłam ją na Rosegal i jestem nią po prostu zachwycona! Jest dobrej jakości i można ją fajnie zestawić zarówno do codziennej stylizacji, jak i nieco bardziej eleganckiej. >> Link do spódniczki <<


🇬🇧 Skirt with shorts! I usually wear trousers at concert, but this time I wear leather skirt with lace-up. It’s great for events like this, because it has shorts inside – I don’t know how to explain it, but I can do the splits and no one will see my panties. It’s good quality, made of faux leather, it will be great to the casual outfits and to the ellegant ones also! >> GET IT on Rosegal!

Torebka z wygodnym paskiem

I znowu złamałam moją małą zasadę, bo zawsze na koncert albo biorę plecaczek, albo nerkę, albo nie biorę nic, a tym razem zdecydowałam się na torebkę. Jest jednak mała i ma wygodny, gruby pasek, jak pasek od aparatu, więc komfortowo się ją nosi, nie uwiera i ładnie wygląda. Ta też pochodzi z Rosegal, ale niestety już wyprzedana 🙁


🇬🇧 Bag with wide strapTime to break another rule – instead of backpack or sachet, I took with myself bag. But it’s small and has comfortable, wide strap so It’s comfortably to wear and it looks nice. It’s from Rosegal also but it’s out of stock now 🙁

Dodatki

Warto zadbać też o niezbędne dodatki – z pewnością przydadzą się okulary przeciwsłoneczne i jakieś nakrycie głowy. Ja ostatnio bardzo lubię nosić kabaretki, a w końcu trafiłam na takie z odpowiednią wielkością oczek, więc w ogóle CZAD. Jest to dobre rozwiązanie, bo nawet w upał nie będzie w nich gorąco, a wracając wieczorem nie zmarzną nam nogi.


🇬🇧 Extras. You should think about extra stuff also. I recommend you to take sunglasses and hat or cap. Fishnet tights will be great idea also!


Top – Tally Weijl | Spódnica – Rosegal | Okulary – Rosegal | Torebka – Rosegal | Buty – Rosegal | Kabaretki – Rosegal

Ubierz się podobnie!

Get this look!


Zobacz również:

Zobacz również

4 Comments

 1. Balbi

  skąd takie cudne okulary?

  1. Ola

   Z Rosegal, we wpisie jest link 😉

 2. Anna

  Miałaś naprawdę super stylizację. 🙂

Skomentuj