Koszulka full print – gdzie można ją kupić?

Przed nami lato, okres, w którym wiele osób, zarówno tych najmłodszych, jak i starszych nosi na sobie głównie t-shirt i krótkie spodenki. Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym, jak została wykonana nasza koszulka. Większość z nich wygląda niemal identycznie, różniąc się zwykle kolorem, ewentualnie jakimś napisem lub wzorem. Ja osobiście wolę bardziej oryginalne opcje, więc by wyróżnić się z tłumu i mieć koszulkę inną niż wszyscy, stawiam albo na koszulki alternatywnych, mało znanych marek, albo zamawiam koszulkę z indywidualnym wzorem lub napisem.

Natomiast takie jednak są nieco droższe. Więc jeśli mamy wydać na nią więcej niż za zwykłą koszulkę z „sieciówki”, warto dowiedzieć się nieco więcej o rodzajach nadruku stosowanych przy tego typu produktach – taka koszulka posłuży nam na znacznie dłużej i nie będzie obciachu, że mamy sprany nadruk. Sprawdźcie we wpisie, czym jest nadruk fullprint? I dlaczego zdobywa coraz większą popularność?

Rodzaje nadruku – jaki wybrać?

Jeszcze jakiś czas temu pamiętam, że koszulkę z własną grafiką czy napisem było bardzo ciężko dostać. Firmy oferowały jedynie duże zamówienia – np. od 100 sztuk, bo w mniejszej ilości się po prostu nie opłacało. Natomiast teraz jest wiele firm, które oferują zamówienia jednej sztuki i to nie tylko na koszulkach, ale też na innych częściach garderoby. Możemy wyróżnić np. druk cyfrowy DTG, nadruk flex, fullprint, sitodruk czy na przykład nieco ciekawszy – haft komputerowy.

Każdy z nich ma swoje zalety i przeznaczenie. I każdy zapewnia nieco inną trwałość wykonanego nadruku. W przypadku nadruków na koszulkach ma to szczególne znaczenie. Nikt nie chce, aby napis lub zdjęcie na jego koszulce po 2-3 praniach stały się praktycznie niewidoczne. Jak dla mnie świetną jakość i trwałość zapewni technologia fullprint, która ma bardzo szerokie zastosowanie. Można ją stosować do nadruków na odzieży, torbach, fartuchach, poduszkach, flagach, smyczach (reklamowych), a nawet krawatach.

Koszulki fullprint na prezent

Każdy z nas od czasu do czasu zobowiązany jest do kupienia prezentu. I zazwyczaj brakuje nam na niego pomysłu. Świetnym rozwiązaniem tego problemu mogą być koszulki fullprint. Wyobraźmy sobie minę babci, które dostaje od nas koszulkę z nadrukiem zdjęcia swojego ukochanego psa. Radość będzie przeogromna i z pewnością warta wyższej ceny za indywidualny nadruk niż zakup zwykłej koszulki w sklepie 😀 

Fullprint koszulki sprawdzą się również jako gadżety reklamowe w firmach, które mogą rozdawać je klientom podczas szkoleń, konferencji itd. Koszulki z logo firmy to również stały element ubioru pracowników znanych sieci sklepów, kawiarni itp. Więc to opcja nie tylko dla osób “indywidualnych”, ale też z szerokim zastosowaniem 😀 I tak jak widać z opisu – takie koszulki mają dużo dłuższą trwałość niż te z sieciówek.

Gdzie można kupić takie koszulki?

Koszulki fullprint nie są jeszcze aż tak popularne, ale natknęłam się na nie już w kilku sklepach internetowych. Jednym z nich jest https://koszulkowo.com/. Możemy w nim wybierać spośród wielu wzorów, jak również zamówić krótką serię koszulek z indywidualnym motywem na potrzeby firmy, zespołu czy drużyny 😉 

Jedno jest pewne, T-shirt fullprint dzięki wykorzystanej do jego nadruku techniki sublimacji z pewnością wyróżni się na tle innych dzięki możliwości utrwalenia na koszulce nawet bardzo żywych kolorów.

Jak przygotować plik do nadruku na koszulkach?

Wiadomo, jest tutaj mały haczyk. Ale na szczęście mały 🙂 Decydując się na indywidualny wzór lub napis na naszej koszulce, musimy dostarczyć producentowi odpowiedniej jakości plik. W przeciwnym razie nie uzyskamy pożądanej jakości nadruku, a nie o to nam przecież chodzi.

Plik ściągnięty z Facebooka raczej się nie nada. Każda metoda druku posiada minimalne zalecania co do rozmiaru. I tak dla koszulki fullprint będzie to około 2000x2000px (pikseli) w 300 DPI . Te 300 DPI jest dosyć ważne bo to rozdzielczość stosowana w druku, a taka fota ściągnięta z internetu będzie mieć zazwyczaj 72 DPI – więc widać różnicę chociażby liczbowo. No i najlepiej jak plik będzie w formacie PNG lub JPG.

Czy Wasze zdjęcie spełnia warunki, możecie sprawdzić na komputerze z systemem Windows klikając na nie prawym przyciskiem myszy i dalej: Właściwości → zakładka Szczegóły → sekcja Image/Obraz. Tam macie właśnie rozdzielczość, rozmiary zdjęcia itp. 

Główna zasada nadruku mówi wprost: im lepszą jakość grafiki stworzymy, tym lepszy nadruk uzyskamy. Powszechnie dostępne programy graficzne pozwalają samodzielnie stworzyć i zapisać w odpowiednim formacie potrzebną grafikę. Możecie to zrobić chociażby w Photoshopie, czy w darmowym Gimpie – oba programy pozwalają również usunąć tło ze zdjęcia, jeśli tego potrzebujecie. Ale o tym, jak to zrobić może innym razem 🙂 Jeśli nie macie pewności jak ustawić odpowiednią rozdzielczość do nadruku w technologii fullprint – możecie to zlecić profesjonalnemu grafikowi, który dopilnuje wszystkich graficznych wymogów. 

Najfajniejsze modele koszulek fullprint

Natomiast jest też sporo ciekawych gotowych wzorów koszulek fullprint. Wiadomo – wtedy jest szansa, że ktoś jeszcze będzie miał podobną koszulkę, ale wydaje mi się, że są one na tyle niespotykane, że również możemy zrobić wrażenie 🙂 Wybrałam dla Was kilka najciekawszych modeli, które znalazłam:

źródło: Koszulkowo.com / Koszulka Piotruś Pan
Źródło: koszulkowo.com / Koszulka Deadpool
źródło: koszulkowo.com / koszulka Galaxy Planet

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

2 Comments

  1. Aleksandra

    Ale mega koszulki są w tym sklepie. Już sobie wypatrzyłam dwie fajne koszulki dla siebie 🙂

  2. Paulina

    Koszulki z printem są ponadczasowe i pasują każdemu. Śliczne

Skomentuj