Jak myć gąbkę i pędzle do makijażu?

Wiesz, że przez brudne pędzle do makijażu można stracić wzrok?! Dlatego to takie ważne! Pędzle i blender powinniśmy myć przynajmniej raz na dwa tygodnie. Jeśli nie wiesz jak – ten artykuł jest dla Ciebie!

Brudne pędzle = infekcja oka

Jakiś czas temu było głośno o modelce, która przez używanie brudnego pędzla nabawiła się infekcji oka, przez co doznała wstrząsu toksycznego, przez który można umrzeć! Umrzeć, albo stracić wzrok – obydwie opcje brzmią strasznie, dlatego ja – wcześniej pędzlów praktycznie niemyjąca – poleciałam je umyć. Dzięki temu zaczęłam się tym interesować i dowiedziałam się,  jak powinno się poprawnie dbać o pędzle. Mam nadzieję, że pomogę i Tobie.

Link do pędzli

Mycie pędzli do makijażu

Nie ma nic prostszego! Oczywiście są specjalne preparaty do dezynfekcji i mycia pędzli do makijażu, ale po co, jak można to zrobić z takim samym efektem, z produktami, które są w domu.

Do umycia pędzli potrzebujesz jedynie wody i mydła w płynie lub delikatnego szamponu. Na początku należy opłukać pędzel wkładając go pod strumień wody włosiem w dół – unikniemy dzięki temu zniszczenia pędzla, a włosie będzie ładnie się układać.

Do „wyszorowania” pędzla można użyć specjalnej myjki, na którą należy napuścić trochę mydełka. Wystarczy delikatnie smarować pędzlem po czyściku, aż będzie czysty. Taką myjkę zamówiłam sobie TUTAJ.

Oczywiście nie trzeba mieć takich akcesoriów, by dobrze umyć pędzel. Bez czyścika też da radę! Płyn napuścić należy po prostu na rękę – i potem wykonywać koliste ruchy pędzlem po dłoni.

Później wystarczy tylko opłukać pędzel – tak jak na początku. Delikatnie wycieram go w ręcznik, tak by nie zniszczyć włosia, zawijam w kawałek papieru toaletowego albo ręcznika jednorazowego i odkładam do wyschnięcia.

Mycie beauty blendera

Gąbeczkę myje się tak samo jak pędzel – z tym, że ja, już po namoczeniu, biorę kostkę zwykłego mydła i wycieram w nie blender. Na koniec wyciskam i odkładam do wyschnięcia.

Link do pędzla

Link do lampki

Nie mogło się obyć bez pochwalenia się tymi pięknymi pędzlami i jednorożcową lampką! Wszystko zamówiłam na Gamiss – pędzle – zarówno ten syrenkowy, jak i rogi jednorożca – są bardzo mięciutkie, a przede wszystkim wyglądają cudownie, a świecąca dekoracja przyozdobi moje biurko. Czyścików do mycia pędzli mam kilka, więc postanowiłam, że zrobię dla Was konkurs, w którym będzie do wygrania taka myjka. Subskrybujcie mojego bloga albo śledźcie mnie na Facebooku, bo właśnie tam odbędzie się już wkrótce rozdanie!


Zobacz też:

Zobacz również

1 komentarz

  1. PhiloCaro

    Teraz wiem, że nie potrzebuję specjalnych preparatów aby wyczyścić moje pędzelki.
    Super rada, dzięki wielkie!
    PhiloCaro

Skomentuj