Co modnego u młodych projektantów? Pokaz dyplomowy MSKPU

Za sobą mamy małe święto polskiej mody młodych projektantów, czyli pokaz dyplomowy studentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Pokaz i wystawa kierunku kostiumografii odbyły się w tym roku w wyjątkowym miejscu, bo w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Zobaczcie najciekawsze projekty dyplomantów!

Pokaz dyplomowy odbywa się co roku kończy naukę w MSKPU, a dyplomanci zostają wyróżnieni i zaproszeni do współpracy przez ważne w świecie mody osobistości, redakcje i marki, m.in. Maciej Zień, Mariusz Przybylski, FashionPost.pl, czy firmy LPP, 5-10-15, Simple. Ja postanowiłam się tam wybrać na małą fotorelację z ramienia Uniwerek.tv.
macademian girl demonology adrianna sobczak arkadiusz podgórzak

Natalia Golec

Zdecydowanie „zwycięską” kolekcją była kolekcja Natalii Golec – zdobyła najwięcej wyróżnień od partnerów. Jej styl był bardzo high fashion, trochę przypominał mi ciuchy z H&M, ale w wersji dla odważnych. natalia golec

Jagoda Bartczak

Styl Jagody bardzo mi się podobał – elegancko, ale jakaś nuta rocka tam się zawieruszyła. I ona zebrała sporo nagród i wyróżnień – między innymi od Macieja Zienia, Mariusza Przybylskiego i firmy LPP.jagoda bartczak

Jan Wójtowicz

To była kolekcja, która mnie najbardziej przeraziła. Chociaż jak tak teraz patrzę to nawet mi się podoba! Tak trochę słowiańsko, jak wikingowie, a jeden model przypomina mi Wiktora Kruma z Harrego Pottera… jeszcze w tej stylizacji – totalnie! projektant jan wójtowicz

Jan Wójtowicz zebrał całkiem sporo wyróżnień i się nie dziwię – fajnie uszyte i wymyślnie zaprojektowane stroje, nie mogło być inaczej.

pokaz dyplomowy mskpu

Adam Samsel

Adam Samsel został wyróżniony m.in przez FashionPost.pl, Mariusza Przybylskiego i został zaproszony na płatny staż do 5 10 15. Według mnie jedna z lepszych kolekcji!

adam samsel

Claudia Thoonen

Claudia Thoonen

Arkadiusz Podgórzak

szkoła kostiumografii

Małgorzata Mazurek

małgorzata mazurek

Ewa Gołaszewska

ewa gołaszewska

Anna Górkaanna górka

Małgorzata Iracka-Czerniak

Małgorzata Bracka-Czerniak

Dominika Gembiak

Dominika Gembiak

Tamara Miś-Szczechura

Tamara Miś-Szczechura

Adrian Zwierzchowski

Adrian Zwierzchowski

Moi faworyci

Tamara Miś-Szczechura

woalka gotyckie nakrycia głowy

Małgorzata Iracka-Czerniak

modny kolor 2017

Adam Samsel

moda męska 2017

Anna Górka

piękne sukienki na wesele

Muszę przyznać, że polska moda zaskakuje, ale z pewnością ma szanse zaistnieć na rynku europejskim, czy nawet światowym. Trzymam kciuki za absolwentów, a Was zachęcam do komentowania i wypowiedzenia się na temat, która kolekcja jest Waszym typem?

Zobacz również

6 Comments

 1. naszebabelkowo

  Może i nie są to rzeczy, w których wychodzi się codziennie na ulicę – ale już widzę tutaj kilka perełek, które chętnie przygarnęłabym i ulokowała w swojej szafie. Bardzo podobają mi się pastelowe sukienki Anny Górki i te plemienne (?) motywy od Claudii Thoonen.

 2. Marta || lilmissboho.com

  Wow, ależ profesjonalnie to wygląda! Dla mnie wygrywają Jan Wójtowicz i Ewa Gołaszewska.

 3. Anna Fit

  Widziałam zachwyty Michała Zaczyńskiego nad tegorocznym pokazem. Po zobaczeniu Twoich zdjęć już wiem, skąd się wzięły 😉

 4. Socjopatka.pl

  Faktycznie kolekcja Natalii Golec jest niezła!Ale podoba mi się też kolekcja Anny Górki! 🙂

 5. Aneta Sławek Grenda

  Niezwykłe kolekcje 🙂 Najbardziej podobają mi się połączenia kolorów żółtego z czernią i bielą 🙂 choć zwiewne kreacje Anny Górki też są interesujące 🙂

 6. KONFERENCJA MEET BEAUTY I TARGI BEAUTY DAYS - RELACJA

  […] Co modnego u młodych projektantów? Pokaz dyplomowy MSKPU […]

Skomentuj