Jak zmienić kolor włosów w Photoshopie w 5 krokach

Ostatnio zmienialiśmy kolor przedmiotu na zdjęciu, a teraz coś bardziej hardkorowego. Od teraz możecie wstawiać zdjęcia z szalonymi kolorowymi włosami i nikt się nawet nie domyśli, że to przerobione w Photoshopie 😛 Na razie nie będziemy tu mówić o zmianie koloru z jasnego na ciemny albo odwrotnie, bo to już trochę trudniejsze, ale możecie się z tego posta nauczyć jak zmienić swoje zwykłe nudne włosy w na przykład fioletowe albo czerwone.

Lepszy efekt tu będzie kiedy zmienimy kolor włosów ciemniejszych – kolory będą intensywniejsze. U osób o włosach blond kolor wyjdzie bardziej taki pastelowy, ale tutaj zamiast zmieniać kolor całych włosów fajnie wyjdą za to kolorowe pasemka.

Zmienić kolor ogólnie można narzędziem „Zastępowanie kolorów” znajdującym się pod pędzlem, ale wtedy kolor nie wygląda zbyt naturalnie. 

Ja będę pracować na jednym  z moich zdjęć – na fotografii mam włosy koloru ciemno-brązowego, a chciałabym zobaczyć jak będę wyglądać we włosach czerwonych.

Zdjęcie możecie pobrać stąd.

Pamiętajmy, że pracując w Photoshopie zawsze pracujcie na kopii zdjęcia, więc gdy już otworzymy zdjęcie w programie, użyjcie skrótu CTRL+J , który powieli nam warstwę ze zdjęciem.
1. Poza kopią zdjęcia tworzymy jeszcze jedną nową, czystą warstwę. Użyjemy do tego przycisku z odklejaną karteczką w oknie WARSTWY, które powinno znajdować się po prawej stronie (jeśli jej tam nie ma, kliknijcie przycisk na klawiaturze F7)

1

 

2. Wybieramy narzędzie Pędzel (możemy wcisnąć B) z paska narzędzi. U góry mamy ustawienia danego narzędzia – tutaj możemy zmienić grubość pędzla i jego twardość. Wybieramy sobie więc jakiś całkiem spory i miękki pędzel, w trybie zwykłym i krycie na 100% (czyli zazwyczaj początkowe ustawienia)

2

 

 

3.  Pracując na tej nowej warstwie, wybranym przez siebie kolorem malujemy tak nachalnie i mniej więcej obszar włosów. Nie przejmujemy się, że wychodzicie pędzlem np. na twarz albo na tło.

3

 

4.  Następnym krokiem jest zmiana trybu warstwy. Tę opcję znajdziemy także w oknie WARSTWY, na samej górze, a odpowiedni tryb możemy wybrać z listy, która początkowo jest zaznaczona „zwykły”. Rozsuwamy listę i wybieramy tryb „łagodne światło” (czasami korzystam także z trybu „nakładka” ale nie zawsze się on sprawdza)

 

 

4

 

Teraz już mamy całkiem naturalnie. Aby dopracować jeszcze ten kolor możemy posłużyć się suwakiem „krycie”, który znajduje się obok listy z trybami warstwy. Ustawiamy krycie tak, żeby nam pasowało.

5. W związku z tym, że włosy malowaliśmy trochę nierówno, użyjemy narzędzia gumka z miękką końcówką by wytrzeć niepotrzebne plamy naszego koloru.

5

W niektórych miejscach, gdzie włosy są rozczochrane, zmniejszymy trochę krycie gumki. Możemy to zrobić na pasku u góry, obok tej opcji, gdzie mogliśmy wybrać rozmiar pędzla.

6

Na końcu jeszcze spłaszczymy obraz (Warstwa->Spłaszcz obraz) i możemy zapisać zdjęcie.

Oto efekt końcowy:

gotowe

Jeśli kolor, który wybraliśmy nam jednak nie odpowiada możemy łatwo zmienić jego barwę kilkoma kliknięciami. Użyjemy opcji Barwa/Nasycenie (Obraz -> Dopasowania -> Barwa/Nasycenie lub po prostu klikając CTRL+U). Za pomocą suwaka „Barwa” możemy łatwo zmienić kolor na jaki tylko chcemy, a poprawić go suwakiem „Jasność” i „Nasycenie”. Efekt jest następujący:

7

 

W podobny sposób możemy zmienić na przykład kolor ust.

Mam nadzieję, że instrukcja Wam się przydała, a ja zachęcam Was do polubienia mojej stronki na Facebooku i followania na instagramie

Piszcie w komentarzach jakie chcecie instrukcje! POZDRO


Zobacz również

1 komentarz

  1. Andrzej

    niezła stronka bardzo szybko udało mi się osiągnąć zamierzony
    efekt 😉

Skomentuj