Ekoprezenty na mikołajki do 50 złotych

Nadchodzi mój ulubiony okres w roku. Co prawda, jeszcze nie mam wszystkich prezentów i przystrojonej choinki, ale mam już pomysły – i postanowiłam się nimi z Wami podzielić! Na pewno wiele z Was wciąż zastanawia się, czym obdarować swoich bliskich. Kluczowe jest, aby prezent był nie tylko trafiony, ale również pozbawiony etykiety „na szybko”. Przygotowałam zatem listę uniwersalnych propozycji, które z pewnością sprawdzą się pod choinką.

– artykuł sponsorowany –

Jak sprawić, by prezent był naprawdę trafiony?

Okazuje się, że wybór idealnego prezentu świątecznego nie jest tak prosty, jak się wydaje, ponieważ często kończą się one jako… nietrafione. Po świętach, w Stanach Zjednoczonych, do sklepów wraca około 77% świątecznych prezentów. Zanim więc dokonasz wyboru, upewnij się, że prezent trafi w gust obdarowywanej osoby. Nie ma nic złego w zapytaniu jej, czego naprawdę chciałaby dostać. Możesz także utworzyć listę prezentów razem z bliskimi, co z pewnością sprawi, że wszyscy będą zadowoleni.

Pomysły na prezenty do 50 złotych w duchu zero waste

Problemem mogą być… mikołajki, bo prezenty powinny być bardziej niespodziewane. W dodatku popularne są losowania w stylu Secret Santa, gdzie musimy zaskoczyć obdarowywaną osobę i nie zdradzić, kto jest jej sekretnym Mikołajem. Często w przypadku takich akcji mamy ograniczony budżet – np. właśnie do 30 czy 50 złotych. Ale i w takim budżecie można znaleźć coś fajnego i coś w duchu less waste! Sprawdźcie moją listę pomysłów i zainspirujcie się!

Coś dla ciała

Akcesoria do kuchni w duchu less waste

Ładne rzeczy od polskich producentów

Prezenty last minute do 50 złotych w duchu eko

 • ebook Biedanizm “Wegańskie opowieści 2022”, 49 zł
 • voucher do kina dla dwóch osób, Multikino, 44 zł
 • voucher na miesiąc do Legimi, 44,99 zł
 • symboliczne posadzenie 3 drzew, Tergo.io, 38,60 zł
 • symboliczna adopcja gatunku, WWF, 30 zł

Książki o tematyce ekologicznej na prezent

Zobacz książki dla dzieci o ekologii tutaj.

Zobacz również

2 Comments

 1. Marta

  Fantastyczne pomysły na ekoprezenty! Teraz z pewnością wybiorę coś z listy. Dzięki za inspirację do wybierania dobrych, właściwych i ekologicznych upominków!

 2. Magda

  Super propozycje prezentów! Świetne pomysły na ekoprezenty, pewnością skorzystam z kilku z nich na mikołajki.

Skomentuj