Zrób samodzielnie woskowijkę i woreczki na warzywa i owoce podczas warsztatów zero waste w Warszawie

Już w najbliższą niedzielę, 5 marca poprowadzę warsztaty ekologiczne w Warszawie. Podczas wydarzenia będzie można samodzielnie wykonać woskowijki, woreczki na warzywa i owoce oraz domowe środki czystości. Event będzie miał wymiar charytatywny, bo cały zysk z warsztatów będzie przekazany na działania Stowarzyszenia Otwarte Klatki, którego działania są mi bardzo bliskie. Jeśli chcecie zabrać do domu eko gadżet, a jednocześnie wesprzeć organizację, która zajmuje się walką o dobrostan zwierząt hodowlanych – serdecznie zapraszam na wydarzenie!

Dlaczego warto ograniczać plastik?

Co roku w Polsce kilkaset tysięcy ton plastiku ląduje na składowiskach, gdzie nie zostają poddane recyklingowi. Podczas rozkładu plastikowe opakowania mogą wytwarzać toksyczne substancje oraz mikroplastik i zatruwać wody gruntowe – również wodę pitną. W dodatku tony plastiku lądują co roku w morzach i oceanach. Dlatego warto jest ograniczyć zużycie plastiku, a akcesoria zero waste, które wykonamy podczas warsztatów mogą w tym pomóc! Przeczytaj więcej: Dlaczego jednorazowy plastik jest zły dla planety i jak robić zakupy bez plastiku?

Zapraszamy na warsztaty zero waste

Warsztaty, które odbędą się w najbliższy weekend będą miały formę otwartą. Oznacza to, że możecie wziąć w nich udział bez zapisów, niemalże „z ulicy”. Po prostu przyjdźcie 5 marca do Art Box Experience w Fabryce Norblina w Warszawie w godzinach 13-16. Na miejscu będzie można odwiedzić stoisko i przekazać darowiznę na działania Otwartych Klatek. W zamian za opłatę do puszki w wysokości minimum 20 złotych, pomogę stworzyć ekologiczne gadżety. Będą to m.in. woskowijki, wielorazowe woreczki na warzywa i owoce oraz domowe środki czystości bez plastiku, które będzie można zabrać ze sobą do domu. Do przygotowania tych przedmiotów zostaną wykorzystane materiały z odzysku – tkaniny pozyskane z bawełnianych pościeli i obrusów oraz firanek, a także wegański wosk sojowy. Na wydarzenie zapraszam serdecznie osoby w każdym wieku, szczególnie zainteresowane tematyką zero waste, ekologii, a także tych, którzy chcą wesprzeć działania Otwartych Klatek.

Otwarte Klatki to organizacja aktywnie walcząca o poprawę losu zwierząt hodowlanych. Zajmuje się m.in. działaniami mającymi na celu całkowity zakaz hodowli zwierząt na futra oraz informowaniem społeczeństwa o warunkach, w jakich żyją kury znoszące tzw. jajka “trójki”. Jest to jedna z najefektywniej działających organizacji prozwierzęcych, a ich działania są mi bardzo bliskie. Cieszę się, że mogę wesprzeć ich poprzez poprowadzenie tego typu wydarzenia!

Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na Facebooku.

Wystawa SAVE THE PLANET

Przy okazji warsztatów, w przestrzeni Art Box Experience, będzie także szansa na zwiedzenie wystawy “Save the Planet – ocalmy planetę”, która zwraca uwagę na problemy ekologiczne. Jest to wystawa multisensoryczna, która opowiada historię naszej planety. Oprócz tego wystawa pokazuje także do czego doprowadził szalony rozwój człowieka, a także zniszczenia, jakie oznacza on dla środowiska. Opiekunem merytorycznym wystawy jest prof. Szymon Malinowski.

Wystawa Save the Planet, materiały prasowe – Otwarte Klatki

Nie możesz pojawić się na warsztatach? W marcu cały zysk ze sprzedaży zestawu do wykonania woskowijek przekazuję na działania Stowarzyszenia Otwarte Klatki!

Zobacz również

Skomentuj