5 tytułów książek do przeczytania na wiosnę

Wiosna zbliża się wielkimi krokami i ja zauważyłam, że dzięki coraz dłuższym dniom, mam dla siebie więcej czasu. Również na czytanie! Sprawdźcie kilka propozycji książek, które warto przeczytać w najbliższych tygodniach!

„Lasoterapia” – Katarzyna Simonienko

Przyznam szczerze, że ja już tupię nóżkami z myślą o wyprawie do lasu. Uważam, że wiosną i latem jest on najpiękniejszy, jakby najbardziej żywy, a jednocześnie będąc tam – możemy się trochę odciąć od rzeczywistości. Wie o tym bardzo dobrze autorka książki „Lasoterapia” Katarzyna Simonienko, która jest psychiatrą i certyfikowaną przewodniczką kąpieli leśnych ♥

Premiera książki już 24 marca czyli idealnie na pierwsze dni wiosny. Dowiecie się z niej na czym polega terapia lasem i kiedy może nam pomóc, czym są leśne kąpiele i jak się do nich przygotować oraz jak zaplanować wędrówkę, by odnieść z niej jak najwięcej korzyści!

Uważam też, że książka jest przepięknie wydana, więc może świetnie zdobić naszą półkę z książkami, ale sprawdzi się też na prezent dla kogoś bliskiego!

„Stara zbrodnia nie rdzewieje” – Iwona Banach

Mogę śmiało powiedzieć, że Iwona Banach to autorka, której poczucie humoru nie ogranicza. Uwielbiam jej książki i pochłaniam je błyskawicznie, przy okazji świetnie się bawiąc. Ja osobiście jestem fanką kryminałów i takie połączenie czarnego humoru oraz wątku detektywistycznego totalnie mnie wciąga. Zanim przystąpiłam do „Starej zbrodni…” miałam już przeczytane dwie książki tej autorki i ta również mnie nie zawiodła!

Zgodnie z opisem wydawnictwa, książka opowiada sprawę prowadzoną przez aspiranta Andrzeja Balickiego, który usiłuje dowiedzieć się, kto popełnił morderstwo podczas konkursu literackiego oraz dlaczego. Nie jest to łatwe zadanie, bo przez pokój ofiary (jednego z jurorów) przewinęli się praktycznie wszyscy goście i de facto wszyscy są podejrzani. Nie chce spoilerować, ale mogę powiedzieć, że mamy w książce kilka naprawdę zabawnych wątków, a jeden mocno powiązany z pewną papugą 🙂

Książkę można przeczytać nawet fragmentami w wolnej chwili – w tramwaju czy w przerwie obiadowej. Całość jest napisana w bardzo lekki sposób, ale nie naiwny, więc myślę, że sprosta oczekiwaniom niejednemu czytelnikowi.

„Kobieta w czerni” – Kerry Wilkinson

A jeżeli jesteśmy w temacie kryminałów, to jedną z ciekawszych zagranicznych serii o detektywach jest seria brytyjskiego autora Kerrego Wilkinsona o Jessice Daniel. Pisałam o niej już jakiś czas temu, a okazuje się, że w przyszłym tygodniu ma premierę nowe wydanie trzeciego już tomu. Natomiast nie ma co się obawiać, że to kolejna część, bo na spokojnie można te książki czytać nie po kolei.

„Kobieta w czerni” opowiada o kolejnej zagadce, którą musi rozwiązać Jessica Daniel. Tym razem w centrum Manchesteru zostaje znaleziona ludzka ręka, której brakuje palca. Jedynie nagranie z miejskiego monitoringu, na którym tytułowa kobieta w czerni ostrożnie układa odciętą kończynę na ziemi, może doprowadzić bohaterkę do rozwiązania zagadki. Rozpoczyna się wyścig z czasem, bo pojawiają się kolejne ofiary, w tym żona brytyjskiego parlamentarzysty…

Przyznam, że opis wydawnictwa mnie mocno zachęca i coś czuje, że to może być najlepsza część spośród wszystkich książek o Jessice Daniel!

„Zapomniana piosenka” – Agata Bizuk

Ja osobiście jestem fanką świąt Bożego Narodzenia i potrafię oglądać filmy świąteczne nawet w wakacje… Jeżeli też tak macie – „Zapomniana piosenka” będzie dla Was idealna! A mimo, że święta już dawno za nami, uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po tę przyjemną, świąteczną lekturę.

Książka opowiada wzruszającą historię o dwóch samotnych mężczyznach, których losy przeplatają się w okolicy świąt Bożego Narodzenia. Dwudziestoletni Dominik, wychowanku domu dziecka, który usiłuje odnaleźć swoją mamę oraz pan Ksawery, który samotnie musi spędzić Wigilię. „Zapomniana piosenka” to przepiękna książka, która pobudza do refleksji. Przyjemnie się ją czyta, a zaskakujące zakończenie sprawia, że z chęcią wróci się do tej pozycji. Książka sprawdzi się dla osób w każdym wieku – ja na przykład po przeczytaniu dałam ją babci i była nią zachwycona!

„Jeszcze jedna szansa” – Agata Sawicka

Jeżeli szukacie czegoś przyjemnego i lekkiego, to wydaje mi się, że ta pozycja może być strzałem w dziesiątkę! Książka „Jeszcze jedna szansa” Agaty Sawickiej to historia Hani, która niespodziewanie otrzymuje w spadku dom na Pomorzu. Dziewczyna do tej pory mieszkała z rodzicami i pracowała w korporacji, ale w obliczu nowych faktów, postanawia rzucić wszystko i zacząć nowe życie w nowej posiadłości. Książka będzie mieć premierę 24 marca i z wielką chęcią po nią sięgnę, bo już coś czuję, że utożsamię się z bohaterką!

Zobacz również

Skomentuj