Podpaski, wkładki i tampony z organicznej bawełny czyli okresowa rewolucja Your KAYA

Wiedzieliście, że jedna podpaska zawiera tyle plastiku co cztery reklamówki? 😳 A przeciętna kobieta w ciągu życia zużywa około 12 tysięcy podpasek lub tamponów? Ja słysząc te dane zaniemówiłam. Dlatego postanowiłam wybrać produkty higieniczne, które są ekologiczne, naturalne, przyjazne dla mojej skóry 🌿 Trafiłam na polską markę Your KAYA, która produkuje w pełni biodegradowalne podpaski i tampony. Od razu zamówiłam subskrypcję produktów i jestem zachwycona!

Te podpaski i tampony rozłożą się w ciągu 12 miesięcy!

Podpaski, wkładki i tampony są wykonane w 100% z organicznej bawełny z certyfikatem GOTS i są całkowicie biodegradowalne. A mimo to są jak najbardziej chłonne i mało tego – dużo lepsze dla naszej skóry. Produkty wykonane są z organicznej bawełny niebielonej chlorem. Dzięki temu nie podrażniają skóry, oddychają, więc można pożegnać się z odparzeniami. W dodatku nie uczulają, więc są odpowiednie dla alergików!

Ekologia na pierwszym miejscu!

Jeśli chodzi o podpaski i wkładki, ale też tampony to oprócz tego, że są z organicznej bawełny, zapakowane są osobno w owijki, które powstały z w pełni biodegradowalnego biopolimeru naturalnego pochodzenia. Całość jest umieszczona w ładnym, białym pudełku z cienkiej tektury, więc wszystko szybko się rozłoży – jak mówi producent, maksymalnie w ciągu 12 miesięcy! Dla przykładu, większość podpasek dostępnych w drogeriach rozkłada się nawet kilkaset lat. Produkty od Your Kaya można spokojnie wyrzucać do odpadów bio, gdzie ich miejsce 🙂

W dodatku paczki pakowane są bez użycia plastiku w tekturowe pudełka, a wypełniane nietoksycznym, rozpuszczalnym w wodzie skropakiem (pro tip: te „chrupki” dodaję do wody w konewce i podlewam nią kwiatki! Rosną jak szalone!)

Tampony na różne okazje

Ja osobiście tamponów od Your KAYA jeszcze nie zamawiałam, ale wiem, że wiele osób sobie je mocno ceni. Nie tylko ze względu powyższych powodów. Firma oferuje tampony w trzech rozmiarach i zamawiając paczkę tamponów możemy dokładnie wybrać ile tamponów w jakim rozmiarze – mamy 20 miejsc do obsadzenia 🙂 Każdy z rozmiarów różni się nie tylko długością i średnicą, ale i absorpcją, więc można swobodnie dobrać jego wielkość np. do obfitości naszego okresu. Tampony możecie zamówić tutaj.

źródło: Yourkaya.com

Eko podpaski jako alternatywa dla zwykłych produktów z drogerii

Ja w pewnym momencie swojego życia przeraziłam się tym, ile produkuję odpadów podczas okresu. Wiem, że nie powinnam się obwiniać, ale stwierdziłam, że jeśli mogę sobie pozwolić na zmianę nawyków, to to zrobię. Produkty higieniczne i tak są drogie, ale jeśli choć raz na jakiś czas jesteśmy w stanie kupić takie biodegradowalne podpaski za trochę więcej złotówek zamiast zwykłych plastikowych to i tak dobrze!

Zmieniłam zupełnie podejście, jak przyszła do mnie pierwsza paczka z Your KAYA. Te podpaski po prostu zupełnie inaczej się noszą! Nic nie piecze, są jakieś takie milsze, łagodniejsze, okres więc staje się przyjemniejszy. Nie są może aż tak chłonne, jak od popularnych koncernów, ale spokojnie wystarczające i teraz przestawiam się całkowicie na nie. Podpaski możecie zamówić tutaj.

Z Your KAYA okres nigdy Cię nie zaskoczy

Your KAYA oferuje opcję subskrypcji. Polega to na tym, że cyklicznie można otrzymywać wybrane przez siebie produkty. Dzięki temu paczka od Your KAYA może przychodzić np. co miesiąc, tuż przed okresem. Jest to świetna opcja, z której od razu skorzystałam, bo zaufałam marce w ciemno. I nie zawiodłam się!

Dzięki subskrypcji mamy każdy produkt o złotówkę tańszy oraz darmową wysyłkę.

Subskrypcja nie taka straszna!

Wiem, że wiele osób może się trochę bać zobowiązań, ale nie ma czego. Jedyne co trzeba zrobić, by skorzystać z subskrypcji podpasek czy tamponów to podpiąć kartę bankową. Jest to całkowicie bezpieczne.

W każdym momencie można zrezygnować z subskrypcji – nie podpisuje się żadnej umowy, zobowiązania. W dodatku, na swoim profilu, można dowolnie zmieniać produkty, jakie przyjdą w kolejnej paczce, można też zmieniać termin ich przybycia i nie ponosi się za to żadnych kosztów.

Ja korzystam z subskrypcji chyba od czerwca tego roku i za każdym razem zamawiałam inne produkty w paczce – np. zwiększałam lub zmniejszałam ich ilość, wypróbowałam też w międzyczasie wkładki higieniczne… Można też zmieniać termin, jeśli wiecie, że np. w poprzednim cyklu okres zaczął Wam się wcześniej. Opcji jest naprawdę wiele!

A jeśli chcecie, możecie zaufać Your KAYA i w ogóle nie zaglądać do swojego profilu – paczka zawsze przyjdzie na czas! Jeżeli macie jeszcze wątpliwości, to marka fajnie wyjaśnia różne tematy odnośnie subskrypcji w tym story na Instagramie.

Bez owijania w bawełnę. Minusy też znalazłam!

Naprawdę ciężko się przyczepić do tych produktów. Ale ja ze swojej strony zauważyłam kilka problemów – np. produkty są niestety dosyć drogie, ale nic dziwnego, bo są to produkty wysokiej jakości, ekologiczne, z organicznej bawełny, która jest droga. W porównaniu do konkurentów z tej samej półki – ta cena jest niemalże równa.

Ponadto podpaski czy wkładki wcale nie musiałyby być pakowane w osobne owijki – nawet jeśli są biodegradowalne to nie ma potrzeby generowania dodatkowych odpadów. Oczywiście, jest to wygodne kiedy idzie się na miasto i wrzuca się podpaskę do torebki, ale teraz siedząc w domu dla mnie to było zupełnie zbędne. Fajnie jakby marka pomyślała nad opcją bez owijek.

I znowu, jeżeli chodzi o podpaski to dla mnie paczka 10 sztuk na okres jest niewystarczająca. O ile 20 sztuk tamponów powinno wystarczyć, to szkoda, że nie ma opcji większej paczki podpasek w nieco niższej cenie niż 2 paczki oddzielnie.

Natomiast jakość produktu jest naprawdę świetna i nie mam ochoty wracać do zwykłych podpasek. Jeśli chcecie się przekonać na własnej skórze, czy te produkty są dla Was – skorzystajcie z mojej zniżki 20% na pierwsze zakupy! Wystarczy, że wpiszecie przy zamawianiu kod rabatowy 05575. I koniecznie dajcie znać w komentarzach jak wrażenia!

Zobacz również

6 Comments

 1. Gabriela

  Ja już od dłuższego czasu używam kubeczka menstruacyjnego. Nie ma nic lepszego!

  1. Ola

   ja jeszcze nie mogę się przemóc, ale mam nadzieję, że kiedyś się przekonam! A używasz właśnie tego od Your Kaya?

 2. Eko subskrypcja podpasek, szczoteczek bambusowych i maszynek do golenia

  […] produkt o 1 zł taniej i wysyłka jest darmowa. Wszystko na temat tych produktów przeczytacie tutaj. Jeśli chcecie wypróbować te produkty, możecie skorzystać z mojego kodu rabatowego 20% na […]

 3. Podpaski wielorazowe - czy warto? • Ola Brzeska

  […] okres musiałam wydać przynajmniej 20-30 złotych. O takich podpaskach przeczytacie na przykład tutaj. I choć nadal uważam, że są warte tej ceny – myślę, że można znaleźć bardziej […]

 4. 5 rzeczy, z których ciężko mi zrezygnować, mimo że troszczę się o planetę • Ola Brzeska

  […] prawie roku korzystam z subskrypcji podpasek od marki Your Kaya (przeczytacie na ten temat więcej tutaj). Dzięki temu co miesiąc przychodzi mi paczka i nie muszę pamiętać o okresie. Podpaski są […]

 5. Podpaski ekologiczne - porównanie Your Kaya, Vuokkoset... • Ola Brzeska

  […] Jedyną opcją zakupu tych produktów jest zamówienie ich na stronie marki. Niestety nie kupimy ich nigdzie stacjonarnie. Natomiast daje to ciekawą możliwość wykupu subskrypcji produktów, o której możecie więcej przeczytać tutaj. […]

Skomentuj