3 kroki poprawnej pielęgnacji twarzy

Dla mnie skóra twarzy jest bardzo ważna. Wiem, że nie jest idealna, ale chciałabym, by taka była i bardzo się staram, by ją poprawnie pielęgnować. Wypracowałam sobie 3 kroki poprawnej pielęgnacji, które oczyszczają, odświeżają i odpowiednio nawilżają twarz.

Oczyszczanie twarzy

Peeling kilka razy w tygodniu to podstawa. Oczyszcza, usuwa martwy naskórek i zaskórniki. Poza tym wygładza twarz – jest później miła w dotyku. Wybierz taki peeling, który będzie odpowiadać Twojej skórze – ja np. lubię taki z grubymi ziarenkami, bo mam wrażenie, że lepiej oczyszcza twarz, ale podobno jest zbyt drastyczny dla skóry twarzy. Dlatego fajną opcją jest też peeling enzymatyczny, który traktuje twarz nieco delikatnej. By dojść do tego ideału, trzeba po prostu przetestować kilka różnych kosmetyków.

DSC_1415

Jako codzienny, poranny i wieczorny rytuał traktuję mycie twarzy specjalnym płynem lub emulsją. Szczególnie wieczorem przynosi mi to niesamowitą ulgę – czuję się jakbym pozbywała się trudów i zmęczenia po całym dniu pracy. Ja zdecydowanie lubię taki w formie emulsji, bo według mnie dobrze oczyszcza twarz.

Raz w tygodniu – maseczka

Warto choć raz w tygodniu nałożyć na twarz maseczkę. Wybór – dowolny. Ja zdecydowanie preferuje takie peel off, bo zdecydowanie lepiej widać efekty 🙂 W zasadzie każda przyniesie jakiś efekt – skóra na pewno Wam podziękuje, będzie gładsza i wyraźnie oczyszczona. Ciekawym rozwiązaniem są maseczko-peelingi. Taki kosmetyk można wykorzystać zarówno jako peeling lub nałożyć jak maseczkę. Mniejszy koszt, mniej miejsca, większa wygoda.

Krem do twarzy

Moim ulubionym elementem codziennej pielęgnacji jest nałożenie kremu do twarzy. Przed zakupem, warto określić typ swojej skóry – czy jest to mieszana, sucha, tłusta, wrażliwa. Ja określam swoją jako mieszaną i myślę, że to jest najbardziej uniwersalny wybór, jeśli chodzi o krem. Dlatego zazwyczaj wybieram klasyczny krem nawilżający do twarzy, bo odpowiednio nawilży skórę, poprawi jej jędrność i zapewnia skórze idealną ochronę w ciągu dnia. Sprawdzi się też jako baza pod makijaż.

Dajcie koniecznie znać, jakich kosmetyków do pielęgnacji twarzy Wy używacie! 

Zobacz też:

Zobacz również

Skomentuj