Dlaczego nie myć twarzy wodą i mydłem

Oczyszczanie twarzy jest bardzo ważne. Nie wystarczy przepłukać jej wodą po całym dniu. Jeśli myjesz twarz wodą i mydłem – nie rób tego. Uwierz mi, to nie zadziała dobrze na Twoją cerę. Dowiedz się natomiast, jak poprawnie myć twarz i na co zwrócić uwagę!

Dlaczego oczyszczanie twarzy jest tak ważne?

Rano – ponieważ przez noc Twoja skóra twarzy wytwarza sebum i zbiera przeróżne zanieczyszczenia – jak na przykład roztocza z pościeli. Wieczorem natomiast mycie twarzy jest niezbędne, by usunąć nadmiar sebum, kurze, zanieczyszczenia z powietrza, bakterie, czy pozostałości po kosmetykach. Dlatego oprócz wykonania demakijażu powinno się porządnie umyć twarz.

Nie myj twarzy wodą i mydłem!

Wyobraź sobie, że próbujesz zmyć tłustą patelnię samą wodą… No nie da się! Twarz wymaga porządnego traktowania i porządnego umycia. Niepoprawne jej mycie może doprowadzić do problemów ze skórą – występowanie zaskórników, zmian trądzikowych, a nawet odwodnienia, czy takie skutki jak rolowanie się nakładanego kremu.

Mydło ma pH znacznie wyższe niż nasza skóra – około 7-8 pH, podczas gdy nasza skóra, pokryta płaszczem lipidowym, ma odczyn 5,5 pH. Wszystko więc, co ma wyższy odczyn działa na skórę zbyt agresywnie – zmieniając odczyn z kwaśnego na zasadowy, pozbawiamy skóry ochrony, zaburzamy jej fizjologiczną równowagę. 

Dlatego właśnie nie powinniśmy używać do mycia twarzy mydła z wodą. Skóra potrzebuje potem wiele czasu, by się zregenerować. Na rynku jest wiele porządnych kosmetyków do mycia twarzy – możemy wybierać spośród pianek, żeli, czy płynów. Do moich ulubionych zdecydowanie należą żel Tołpa Hydro i żel Bielenda Carbo Detox. Jest tak duży wybór, że możemy wybrać produkt odpowiedni do swojej cery i preferencji. Ceny takich lepszych kosmetyków zaczynają się od 15 złotych, ale wystarczają na bardzo długo – są dość wydajne.

Moje ulubione produkty:

A Wy jakich kosmetyków do mycia twarzy używacie?

Wpis powstał we współpracy z Estetico.pl

Zobacz również:

bibliografia: tolpa.pl, biotechnologia.pl, mowimyjak.se.pl

Zobacz również

3 Comments

  1. sekora

    Mydło 7 ziół od HB i powinno być OK. Chodzi tutaj głównie o podstawową pielęgnację, która naprawdę przynosi efekty. Zanim uzyskałam swoje, też trochę tego czasu minęło. Cera stopniowo się zmieniła i aktualnie wygląda to naprawdę dobrze. Kluczowe znaczenie ma pilnowanie absolutnych podstaw.

Skomentuj