Kup bransoletkę i wesprzyj fundację Black Butterflies!

Fundacja Black Butterflies powstała z inicjatywy znanej projektantki Ewy Minge, pomaga osobom chorym nowotworowo i przewlekle w przechodzeniu przez chorobę do zdrowia. Jak pomóc? Dowiecie się z dzisiejszego wpisu!

Jak każda fundacja, działa w szczytnym celu i nie mogłam odmówić napisania krótkiego artykułu na temat jej działalności. Bardzo lubię samą osobę Ewy Minge, która jest członkiem zarządu fundacji. Jej projekty są niesamowite, a kolekcja „Black Butterflies” została wyróżniona w „The Telegraph” w zestawieniu „38 sukni za które warto umrzeć”. Ewa jednak w odpowiedzi stwierdziła, że wolałaby, by jej kolekcje przyczyniły się raczej do ratowania życia… I tak Ewa Minge postanowiła przeznaczyć między innymi czas i środki finansowe na stworzenie miejsc, gdzie osoby chore odnajdą wsparcie. W lipcu 2015 roku pojawił się pomysł utworzenia Fundacji Black Butterflies, a pierwsza placówka powstała w Zielonej Górze.

Misją Fundacji Black Butteflies jest nieść nadzieję i pomoc osobom chorym nowotworowo i przewlekle w przechodzeniu przez chorobę do zdrowia i/lub spełniania marzeń, aby dawać świadectwo obecności piękna i mocy we wnętrzu człowieka.

By FortunateGroupPraca własna, CC BY-SA 4.0, Link

Cel Fundacji

  1. Pomaganie osobom chorym nowotworowo i przewlekle, w tym niepełnosprawnym, w aktywizowaniu ich do pełnego życia w społeczeństwie.
  2. Podnoszenie ich na duchu i wzbudzanie chęci do życia i walki z chorobą.
  3. Pomaganie członkom rodziny podopiecznych Fundacji w efektywnej pomocy chorym, umiejętnym przejściu przez chorobę i proces zdrowienia.
  4. Poprzez kulturę i sztukę podnoszenie samooceny ludzi chorych, którzy w rozpowszechnionym odbiorze społecznym skazani są na margines życia.
  5. Realizację powyższego poprzez prowadzenie art-terapii, warsztatów psychologicznych i porad prawnych w Domu – Życie, z siedzibą w Zielonej Górze oraz podobnych tej placówce miejscach w innych miastach Polski i świata.

Jak pomóc?

❣ Przekaż dowolną kwotę na rzecz realizacji zadań statutowych fundacji

Możesz to zrobić przelewając kasę na konto, skorzystać z portalu Siepomaga.pl, albo przekazać darowiznę przez PayPal – wybór należy do Ciebie. Sprawdź szczegóły tutaj.

❣ Pomoc rzeczowa

Jeśli masz do zaoferowania jakiś produkt i usługę, które mogą pomóc fundacji Black Butterflies – napisz wiadomość na pomagam@blackbutterflies.com i opisz swoją propozycję. Być może jesteś kimś, kto mógłby pomóc w spełnianiu marzeń podopiecznych Fundacji!

❣ Wolontariat

Dla osób, które nie są w stanie przeznaczyć dóbr materialnych dla Fundacji, ale też chcą pomóc i przy okazji  przeżyć niesamowitą przygodę – to będzie idealna opcja! Wystarczy, że wypełnicie ten formularz.

❣ Kup bransoletkę!

Piękne bransoletki projektu Ewy Minge czekają na nowych właścicieli w sklepie Fundacji. Ceny wcale nie są takie wysokie, a bransoletki są prześliczne! A cały dochód z ich sprzedaży zasili konto fundacji Black Butterflies. Czyż to nie fantastyczne?

Wszystkie bransoletki znajdziecie tutaj.

❣ Książką wesprzyj Fundację

W ofercie fundacyjnego sklepiku znajdziemy też książkę „Życie to bajka” – autobiografia Ewy Minge.

Książka pozwala zobaczyć z bliska kobietę, która odniosła sukces, matkę, przyjaciółkę, córkę. Autorka opowiada o swoim rozstaniu z mężem, o tym jak patrzy na salonowe życie, o tym, czym jest dla niej sztuka i moda. „Urodziłam się, by stworzyć świat z mojej wyobraźni, świat, jak z bajki, kolorowy, piękny, czarodziejski… dobry” – pisze.

Do wyboru mamy po prostu egzemplarz, książkę z autografem i książkę z dedykacją, ceny zaczynają się od 39,90 zł, a cały dochód oczywiście przekazany jest na Fundację! Wszystkie opcje znajdziecie tutaj.

Myślę, że naprawdę warto wspomóc fundację Black Butterflies. Myślę, że w ogóle warto – pomagać. Jeśli jesteście w stanie, macie taką możliwość – pomagajcie! Pamiętajcie, że karma wraca. Nigdy nie wiadomo (odpukać), czy Wy nie znajdziecie się w takiej sytuacji…

Zobacz również

Skomentuj