Kosmetyki, które musisz zabrać w podróż

Majówka, a zaraz wielkimi krokami wakacje – więc czas skompletować kosmetyczkę na wyjazd. Zapomnij o półlitrowych opakowaniach szamponu, odżywki, żelu pod prysznic i pasty do zębów i zabierz ze sobą miniaturki swoich ulubionych kosmetyków!

Dlaczego małe kosmetyki?

Jeśli jedziesz do hotelu, autem lub wygodnym środkiem transportu to spokojnie możesz zabrać większe opakowania, które nie będą aż tak ciążyć. Natomiast jadąc na camping, z plecakiem na plecach czy na festiwal muzyczny – takie duże butelki kosmetyków po prostu zajmują miejsce. Dla podróżujących samolotem większe płyny są zwyczajnie problemem – na pokład można wziąć tylko określoną ilość kosmetyków.

Jakie kosmetyki możemy zabrać na pokład samolotu?

Każda linia lotnicza może mieć inne zasady przewozu płynów, więc najlepiej sprawdzić to na stronie przewoźnika. Zazwyczaj jest to ograniczenie do 100 ml, a wszystkie buteleczki z płynami muszą być umieszczone w przezroczystym opakowaniu o pojemności max. 1 litra.

Większą ilość produktów kosmetycznych można przewozić w bagażu rejestrowanym, który umieszczany jest w luku bagażowym i nie ma do niego dostępu podczas lotu. Natomiast większość osób decyduje się tylko na bagaż podręczny – ze względu na koszty. Tutaj znajdziecie listę kosmetyków, które można zabrać.

Buteleczki podróżne

Dobrym rozwiązaniem jest zakup małych buteleczek, które dostępne są w drogeriach i marketach. Odpowiadają one właśnie pojemności 100 ml i można je dowolnie napełniać ulubionym produktem, który jest już w domu. Sprawdź też, czy nie masz jakichś opakowań o takiej pojemności po starych kosmetykach – być może nie trzeba będzie kupować specjalnych buteleczek w sklepie 🙂

Naturalne rozwiązanie w małych opakowaniach

Marki z kosmetykami eko wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i wprowadzają własne miniaturki kosmetyków. Wśród nich jest m.in. marka Ringana, o której pisałam jakiś czas temu.

Ringana oferuje produkty-próbki, w małych pojemnościach, dzięki czemu można je nie tylko zabrać w podróż – ale też przetestować, jeśli jeszcze tego nie robiliśmy. Wśród pakietów są zestawy z podstawowymi kosmetykami – czyli szampon, płyn do mycia ciała, pielęgnująca pianka myjąca, dezodorant w kremie oraz olejek do mycia zębów. Kosmetyki są naturalne i nieszkodliwe dla ciała, a także dla środowiska – ponieważ pozyskiwane są z zaufanych źródeł.

Kosmetyki Ringana są w malutkich opakowaniach, nieszkodliwych dla środowiska – opakowania są co prawda z tworzyw sztucznych, ale bazują na trzcinie cukrowej i nie zawierają oleju – dzięki temu są bardziej przyjazne dla recyklingu. Niektóre opakowania można też wykorzystać ponownie.

Dodatkowo można dokupić mniejsze zestawy-sample, w których znajdziesz środki do pielęgnacji ciała oraz kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Jest to świetny sposób na przetestowanie produktów Ringana w niższych cenach i zmniejszenie trochę swojego bagażu 🙂

Dzięki propozycji marki można skompletować całą kosmetyczkę z niezbędnymi produktami, a także takimi, które pozwolą na odpowiednią pielęgnację twarzy i ciała.

Przezroczysta kosmetyczka gratis

A kupując wszystkie 3 zestawy próbek można otrzymać w gratisie fajną przezroczystą kosmetyczkę na suwak, wielokrotnego użytku, wykonaną z tworzyw PET pochodzących z recyklingu i… z papieru! To też rozwiązanie ekologiczne, ponieważ na lotnisku musimy przepakować swoje kosmetyki w jednorazową foliową torebkę strunową, za którą czasem nawet trzeba zapłacić! Jest ona nietrwała i zazwyczaj wyrzuca się ją po jednym użyciu, wiec taka opcja z kosmetyczką przezroczystą, którą użyjemy więcej niż raz wydaje mi się idealna. Tutaj znajdziecie wszystkie produkty.

A Wy jak radzicie sobie z kosmetykami w podróży?

Zobacz również

1 komentarz

  1. Świąteczny zestaw od marki Ringana pełen naturalnych produktów • Ola Brzeska

    […] Ringana w tym roku proponuje nam dwa rodzaje zestawów. Według mnie obydwa sprawdzą się i dla niej, i dla niego, bo produkty są bardzo uniwersalne. Same produkty ale też ich zapach. W pierwszym “Ringana relax set” znajdziemy olejek do kąpieli o orzeźwiającym zapachu granatu, 3 buteleczki wegańskiego napoju odprężającego i miniaturki mleczka do ciała, balsamu do dłoni oraz do stóp. Te ostatnie idealnie sprawdzą się idealnie również w podróż! […]

Skomentuj