Ciepłe kurtki damskie, w których wygląda się dobrze – jak wybrać?

Kurtka jest idealnym odzieniem wierzchnim, kiedy za oknem robi się chłodno, a my cenimy sobie komfort i wygodę. Jednak ciepła kurtka wcale nie oznacza, że musimy zatracić swoje kształty i wyglądać jak bałwanek. Sprawdźcie, o czym powinnyśmy pamiętać, żeby dobrze wyglądać, nawet w ciepłej kurtce, w największy mróz!

Do zakupu kurtki wiele z nas podchodzi ostrożnie. Zawsze wybieramy taką kurtkę, w której wyglądamy dobrze, a która niekoniecznie jest ciepła. Boimy się, jednak że nasza sylwetka straci swoje naturalne kształty. Takie ryzyko oczywiście istnieje, ale wystarczy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym tego unikniemy.

Stawiaj na modele taliowane

Kurtki różnią się między sobą grubością, kolorem, czy długością. Jednak mają także inne kroje. Zakładając, że jednym z naszych priorytetów podczas zakupu kurtki jest podkreślenie swojej sylwetki, koncentrujmy się na tych modelach, których krój ma wyraźnie zarysowaną talię. Kurtki tego typu sprawiają, że wcięcie w talii jest wizualnie większe. Przykłady takich modeli znajdziemy, kiedy będziemy oglądać kurtki damskie Bialcon.

Weź pod uwagę kurtkę z paskiem

Podobnie, jak taliowany krój, tak i pasek sprawi, że zyskamy talię osy. Poza tym, jeśli postawimy na dłuższą kurtkę z paskiem, to zyska ona nieco elegancji. Nawet jeśli sięgniemy po ciepłą kurtkę pikowaną, to będzie nieco przypominać elegancki płaszczyk.

Kurtki z rozkloszowanym dołem zamaskują biodra

Jeśli zależy nam na tym, by kurtką nie poszerzać bioder (swoją drogą, ja osobiście takich zazdroszczę!), idealnym rozwiązaniem będzie kurtka z rozkloszowanym dołem. Rewelacyjnie maskuje szersze biodra czy uda, a figura zyskuje nieco lekkości. Po ten fason możemy sięgnąć także wtedy, kiedy nasz problem jest przeciwny – mamy tzw. figurę chłopięcą i chciałybyśmy nieco krągłości dodać.

Długość też ma znaczenie

Wiemy już, że przy figurze gruszki, czyli właśnie wtedy, gdy uda i biodra są szersze i masywne, dobrze wyglądają długie kurtki. Ale przecież w sklepach są do kupienia także krótkie modele. Kto może je zakładać? O ile, przy figurze gruszki krótka kurtka sprawia, że możemy wyglądać mniej korzystnie, o tyle dobrze sprawdza się na przykład przy figurze klepsydry.

Przy pikowanych kurtkach zwróć uwagę na wypełnienie

Najcieplejsze są kurtki pikowane, ale wiadomo, takie często powodują, że wyglądamy jak wspomniany wcześniej bałwanek. Planując zakup kurtki, która sprawi, że będziemy wyglądać lepiej, powinnyśmy spojrzeć na modele z mniejszym wypełnieniem. Dobrej jakości kurtka zapewni nam ciepło, nawet jeśli wydaje się płaska. Oprócz tego zwróćmy uwagę na wielkość — wyszczuplające będą drobniejsze wzory. W części kurtek typ pikowania, jego kierunek i wzór zmieniają się w okolicy talii, to także jest celowy zabieg, wpływający na wysmuklenie sylwetki.

Zobacz również

Skomentuj